Alstom Türkiye neden Eurasia Rail’i tercih ediyor?


Dünyanın en büyük 3 demiryolu fuarından biri olan Eurasia Rail bu yıl 9. kez demiryolu sektörünü bir araya getiriyor.

1950’lerden beri Türkiye’de faaliyet gösteren Alstom, Eurasia Rail’in devamlı katılımcılarından biri. Fuar öncesinde Alstom Türkiye Genel Müdürü Volkan Karakılınç ile Alstom Türkiye’nin faaliyetleri ve neden işleri için Eurasia Rail’I tercih ettiklerini konuştuk.Eurasia Rail 2021’e katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle ertelendikten sonra bu yıl tekrar İstanbul’da düzenlenen, dünyanın önde gelen demiryolu fuarlarından biri olan Eurasia Rail’e katıldığımız için çok mutluyuz.
Bu yıl, dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli treni Coradia iLint ve hem bir şebekeye cer voltajı sağlayan hem de tren frenleme enerjisi geri kazanım sistemine sahip gelişmiş dönüştürülebilir cer gücü trafo merkezi HESOP başta olmak üzere son teknoloji çözümlerimizi ziyaretçilerle paylaşacağız. Ayrıca, Türkiye'nin Alstom için öneminin bir göstergesi olarak Türkiye’de bulunan Orta Doğu ve Afrika Bölge Merkezimizi vurguluyoruz.

Fuarda kimlerle tanışmayı planlıyorsunuz?
Alstom, 1950'lerden beri Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Bu nedenle, Türkiye bizim için bir yuva demek. Etkinlik sırasında, iş fırsatları hakkında görüşmek ve Alstom Türkiye'nin onları nasıl destekleyebileceğini anlatmak için tüm iş ortaklarımızı standımıza davet ediyoruz. Konusunda uzman olan herkesi, demiryolu profesyonellerini ve en önemlisi demiryolu teknolojilerimizle ilgilenen öğrencilerimizi aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Eurasia Rail hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?
Eurasia Rail bizim için önemli bir etkinlik ve Alstom olarak bu değerli etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Eurasia Rail her zaman Türkiye’deki önemli paydaşlarımızla ilişkilerimizi kurmaya ve geliştirmeye yardımcı oldu. Ayrıca, potansiyel yerel tedarikçilerle bağlantı kurma fırsatını yakaladığımız için de çok mutluyuz. Eurasia Rail 2021'in, özellikle Covid-19’un bu tür etkinliklerin düzenlenmesi de dahil olmak üzere hayatımıza getirdiği tüm kısıtlamaların ardından, oldukça verimli bir fuar olacağına inanıyoruz.

Sektör profesyonelleri neden Eurasia Rail Fuarı’nı ziyaret etmeli?
Eurasia Rail, küresel demiryolu aracı üreticilerini, altyapı teknolojisi tedarikçilerini ve demiryolu lojistik şirketlerini tek bir çatı altında bir araya getiriyor. Bu sektörümüz için çok önemli bir etkinlik ve ilgilenen herkesi burada görmek isteriz.

Bu sene için Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde sektör hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?
Hem şehir içi hem de ana hat müşterilerimiz için pazarı ve iş fırsatlarını çok yakından takip ediyoruz. Türkiye bizim için önemli bir ülke, Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Eurasia Rail 2021 25 – 27 Kasım’da TÜYAP İstanbul’da kapılarını açıyor. Alstom gibi sektör liderleriyle görüşmek için bugün online davetiyenizi alın. 
ONLINE DAVETİYE
Geri