Demiryolu sektörünün liderleri Eurasıa Raıl’da olacak


Bölgenin demiryolu sektörüne hizmet eden en önemli fuarı olması, Eurasia Rail’in sektör öncüleri tarafından tercih edilmesinin sebebi. İşte 2019’da Eurasia Rail’de olacak lider firmalardan bazıları:

 

Alstom


Görsel: © Alstom/N. Zhantileu
 

Siemens ile birleşmesi planlanan Alstom, Avrasya ve tüm dünyadaki halihazırda geniş olan operasyonlarını daha da genişletecek gibi görünüyor.
 
Fransız şirket, en yeni inovasyonlarını sergilemek amacıyla katıldığı Eurasia Rail’in demirbaşlarından biri. Örneğin, Alstom, Eurasia Rail 2017’de birçok türden demiryolu taşıtı ve demiryolu altyapı çözümü sergiledi. 2017 yılında sergiledikleri ürünler arasında Euroduplex yüksek hızlı treni, dünyaca ünlü Pendolino treni ve zemin seviyesinde güç kaynağı sistemlerini kapsayan APS tramvayı bulunuyordu.
 
Eurasia Rail’da konuşan Alstom Türkiye Genel Müdürü Arban Çitak şunları söyledi: “Alstom 60 yılı aşkın süredir Türkiye demiryolu sektörünün güvenilir bir ortağı. Alstom’un Türkiye pazarına olan bağlılığı ve de yüksek hızlı ve bölgesel trenler ve metronun yanında sinyalizasyon sistemlerini de kapsayan bir ulaşım ağı geliştirmeye yönelik kararlılığı, İstanbul’da bulunan Orta Doğu ve Afrika Bölge Merkezimizin rakamlarda ve uzmanlık seviyesinde gösterdiği büyümeyle kanıtlanmış oluyor.”
 
Alstom 2018’in başlarında Azerbaycan’a ilk kargo tren seti teslimatını yapmıştı.
 
Alstom, Trend haber ajansına şunları söyledi: “İlk kargo lokomotifi AZ8A Prima T8, Kazakistan’daki test aşamasının ardından aralık ayının ikinci yarısında Azerbaycan’da olacak. İlk lokomotif AZ8A, Şubat 2019’dan itibaren Gence ve Boyuk-Kesik istasyonları arasında test modunda çalıştırılacak.”

Siemens


© Siemens

Siemens ve Alstom arasındaki birleşme tamamlandıktan sonra ortaya çıkacak Alman-Fransız devi, tüm dünyada Kanadalı Bombardier ve Çinli Railway Rolling Stock Corporation ile yarışabilir düzeye gelecek.
 
Bu durumun Avrasya ve Türkiye ile bağlantısı mı? Siemens zaten bu alanda oldukça aktif, zira kendisi yıllardır sinyalizasyon sistemlerinin tedarikini ve bakımını yapıyor.
 
Siemens, Ocak 2018’de Türkiye’ye maliyeti 400 milyon doların biraz altında olan 10 Velaro YTE seti satmasını sağlayacak bir ihale kazandı. Fakat TCDD’nin planlarına göre halen getirilmesi gereken 96 yüksek hızlı tren bulunuyor. Yüksek hızlı demiryolu Türkiye’nin büyük yatırım programının merkezi niteliğinde; ancak bu dev harcamalara değmesi için uygun lokomotiflere ihtiyaç var.

Bombardier


Görsel: © Bombardier

Kanadalı üretim devi 2019’da Eurasia Rail’de yer alarak Türkiye’deki 25 yıllık güçlü pazar mevcudiyetinden de yararlanacak.

Bombardier, 1989’da İstanbul Metrosu ile başlayarak 25 yıldır tüm Türkiye’de sinyalizasyon teçhizatlarının tedarikini ve bakımını yapıyor. Şimdilerde Türkiye’deki çoğu önemli metro ağında Bombardier’in Cityflo sistemine rastlamak mümkün.

Peki marka Eurasia Rail 2019’da ne sunacak? Bunu söylemek için henüz erken, fakat markanın en son doğa dostu tren seti Talent 3’ün görkemli bir şekilde sergileneceğini söylemek mümkün. Bombardier için bir ilk olan bu tren seti, markanın yolcu odaklı trenleri için daha yeşil bir seçenek sunuyor.

Talent 3’ün ilk operasyonlarının başlayacağı Almanya’daki Bombardier Transportation Müdürü olan Michael Fohrer şunları söyledi: “Yeni bataryalı trenimizle demiryolu hatlarına gerçek inovasyonu getiriyoruz. Bu tren, Bombardier’in hava kirliliği, iklim değişimi ve kaynak kıtlığı gibi zorluklara verdiği teknolojik bir cevap niteliğinde. Bombardier bataryalı treni, hem ekonomik hem de çevresel açıdan bu zorluklarla mücadele etmek adına ideal bir seçenek.”
 
Her iki yılda bir düzenlenen Eurasia Rail, tren ve demiryolu sistemi teknolojilerindeki en yeni gelişmeleri sergilenmesine olanak sunarak hem üreticiler hem de alıcılar için eşsiz bir iş platformu sunuyor.

2017 yılında Eurasia Rail 25 ülkeden gelen 200 katılımcıyı ziyaretçi ile buluşturdu. En yeni teknolojileri ve demiryolundaki gelişmeleri bilinçli ve profesyonel bir kitleye tanıtmak için en ideal platform olan fuarımızda yer almak için bugün yerinizi ayırtın. 

Eurasia Rail’in, Türkiye’nin 46 milyar dolarlık demiryolu harcamasından pay almanıza nasıl yardımcı olacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle hemen iletişime geçin.
Geri