Fuarın Ürün Gruplarına Göre Uluslararası Katılımcıları


Eurasia Rail, Türkiye’nin uluslararası demiryolu ve taşıt teknolojilerine odaklı tek fuarı

Bir önceki yazımızda Eurasia Rail 2019’a katılım sağlayacak firmalardan bazılarını ele almıştık. Bu yazımızda da yine fuarda ziyaret edebileceğiniz birçok nitelikli firmayı inceledik. Fuarda daha yüzlercesi olacak. Sakın kaçırmayın!

E.S.I.M – Alt Gruplar, Parçalar & Bakım

ESIM is bringing track diagnostic tools to Eurasia Rail 2019

İtalyan firma E.S.I.M, yirmi yılı aşkın süredir demiryolu şirketlerine eksiksiz hizmet ve çözümler sunuyor. Şirketin ürünleri İtalya’nın en önemli tren hatlarında kullanılıyor; şimdi ise Hindistan ve Çin gibi birçok ülkenin projelerinde de yer alarak küresel bir etki oluşturma yolunda ilerliyor.

E.S.I.M şu sıralar Avrasya’nın en büyük demiryolu pazarlarından olan Türkiye’ye odaklanmış durumda. Bu da demiryolu alt gruplarının, parçalarının ve bakım sistemlerinin ihracatını ve üretimini yapan firmalar için oldukça güzel bir haber.

Bu yıl E.S.I.M standında incelenmesi gereken en dikkat çekici ürün grubu ise teşhis sistemleri. Türkiye’nin demiryolu ağını 26.000 km’nin üzerine çıkarma hedefi göz önünde bulundurulduğunda Türk demiryolu operatörlerinin tüm ülkede tren hattı inşa etmek ve bu hatların bakımını ve takibini yapmak adına belirli araçlara ihtiyacı olacağını söylemek mümkün; E.S.I.M de bu hizmeti kolaylıkla sağlayabilecek konumda.

Thales – Bilişim ve Teknoloji

France's rail tech innovators Thales are at Eurasia Rail 2019

Thales, dijital demiryolu devriminin itici güçlerinden birisi. Fransız firma yıllardır demiryolu teknolojilerinde lider konumda bulunuyor ve seyahatte yeni bir dönemin başlamasına öncülük ediyor. Nasıl mı? Bolca veri ve uygulamalı analiz ile tren operatörlerine daha pürüzsüz bir hizmet sağlayarak.

Örneğin, Thales’in öncü Mobilite Platformu, birçok teknolojiyi bir araya getirerek tüm demiryolu ağlarındaki bilgilerin analizini yapıyor. Trendeki ücret toplama noktalarındaki sinyalizasyon sistemlerine yerleştirilen sensörleri ve yolcuların mobil cihazlarındaki anonim konum verilerini kullanarak gerçek zamanlı veri toplama ve analiz imkânı sağlıyor.

Mobilite Platformu bir hattaki tüm gecikmeleri veya tıkanmaları öngörebiliyor. Bununla birlikte hat bakımındaki eksikliklerin de anında belirlenmesini mümkün kılıyor.
Akıllı veri analizi, demiryolu seyahatinin geleceğini belirleyebilecek nitelikte; Thales de bu yeni ve heyecan verici gelişmenin öncülüğünü yapıyor. Thales’i Eurasia Rail 2019’da ziyaret edebilirsiniz

Hyundai EURotem –Anahtar Teslim Demiryolu Taşıt Projeler

Hyundai EURotem has been supplying trains to Turkey for nearly 15 years.

Yüksek hızlı trenler şu anda Türkiye’nin öncelikleri arasında; bu alanın en önemli oyuncularından biri de Hyundai EURotem. Kore asıllı firma ve yerli imalatçı TÜVASAŞ arasındaki ortak bir girişim olan Hyundai EURotem, Türkiye’nin 106 yüksek hızlı tren setini kapsayan ihalesinde rekabet eden firmalardan birisi.

Yüksek hızlı trenlere ek olarak şehir içi trenlerde de büyük etkisi olan EURotem, TCDD için 24 adet DMU ve 96 adet EMU tren setinin üretimini yaptı. Firma aynı zamanda Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan Marmaray projesi için de 440 taşıtın tedarikini üstlendi.
 
Firma, Aralık 2017’de İstanbul Metrosu için 120 elektrikli taşıt üretecekleri 156 milyar dolarlık bir ihale kazandı. EURotem’den gelen açıklamaya göre bu ihalede Türk yetkililerin %50 yerli üretim politikaları göz önünde bulunduruldu.

CRRC – Demiryolu Taşıtlar

Eurasia Rail welcomes the world's largest rolling stock manufacturers CRRC this year.

Çin asıllı CRRC, tüm dünyadaki demiryolu taşıt pazarının %44’ünü elinde bulunduruyor. CRRC, Türkiye’nin 96 setlik YHT ihalesine katılan şirketlerden birisi. Şirket, yerli imalatçı Tülomsaş’ı almak niyetinde. Bu alım gerçekleştiği takdirde CRRC, Türkiye’de doğrudan kendisine ait bir üretim tesisine sahip olacak.

Ekim 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi, CRRC ile 500 milyon dolar değerinde bir HRT tedarik anlaşması imzaladı

Eurasia Rail 2019’da demiryolu sektörünün en büyük oyuncuları arasında yerinizi alın

Uluslararası demiryolu altyapısı ve demiryolu taşıt üretimindeki en büyük isimler Eurasia Rail’da olacak – peki ya siz?

Eurasia Rail, dünyanın en büyük üçüncü demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyor. Fuara her yıl yaklaşık 12.000 ziyaretçi katılıyor ve dünyanın dört bir yanındaki 25 ülkeden gelen 200 katılımcıyla tanışıyorlar. En yeni teknolojileri ve demiryolundaki inovasyonları bilinçli ve profesyonel bir kitleye tanıtmak için en ideal platform burası.

Standınızı hemen ayırtın.
Geri