Fuar Katılımcısı: CAF


Ispanyol asıllı firma CAF, en yeni teknolojilerini Eurasia Rail’da sergileyecek.


Demiryolu sektörünün tecrübeli isimlerinden CAF, uzun yıllardır Türkiye’de varlığını sürdürüyor. Eurasia Rail’ın en önemli katılımcılarından biri olan CAF’ın Türkiye demiryolu sektörüne olan katkıları ve fuar sırasında ziyaretçilere neler sunacakları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

CAF’ın Türkiye’deki demiryolu taşıtları

CAF has supplied metro cars to Istanbul Metro.

Türkiye’nin en önemli demiryolu ağlarında CAF’ın taşıtları bulunuyor; İstanbul metrosu da bunlardan birisi.

CAF, 2014 yılında Mitsubishi ile birlikte yaklaşık 134 milyon dolar değerinde bir araç tedarik ihalesini kazandı.  CAF, her biri 6 vagondan oluşan 21 trenin, toplamda da 126 aracın teslimatını yaptı. Bu araçların tümü, Türkiye’nin en büyük yeraltı demiryolu ağı olan UU hattında sürücüsüz olarak çalışıyor.

CAF’ın Türkiye’de aktif olduğu başka bir alan da tramvaylar. Sahil şehri Antalya’daki yetkililer 2009’da CAF’tan 14 adet tramvay aldı. CAF, İzmir’e 2010 yılında 33 ünitenin teslimatını yaptı.

İspanyol asıllı tecrübeli firma, uzmanlık alanı araçlardaki elektrik teçhizatı olan Medel Elektronik ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Bu iki firma Eurasia Rail 2017’de, Türkiye’de üretilmiş cer konvertörlü yeni bir tramvay sergilemişti.

Türkiye şu sıralar dünyanın en önemli hızlı tren pazarlarından birisi; bunu öngören CAF ise talep artmadan önce bu alandaki çalışmalarına çoktan başlamıştı.

CAF 2006 yılında Ankara-İstanbul yüksek hızlı tren hattına tren setleri tedariki yapması görevlendirilmişti. CAF, 85 milyon dolar değerinde 10 yüksek hızlı trenin inşaatını ve tedarikini yaptı. Hala çalışmaya devam eden bu trenler, Türkiye’nin en önemli iki şehrini birbirine bağlıyor.

CAF’ın demiryolu altyapı teknolojileri nerelerde kullanılıyor?

Türkiye’de CAF teknolojisine birçok yerde rastlamak mümkün. Üretici firmanın sinyalizasyon ve iletişim sistemleri, TCDD tarafından büyük rağbet görüyor.
 
Örneğin, Pamukova-Köseköy hattında birçok CAF ürünü kullanılıyor; Quasar S4e elektronik anklaşmanı, AURIGA L1 ERTMS Birinci Seviye sistemleri ve NAOS trafik kontrol yazılımı bunlardan bazıları. Bu ürünlerin desteğiyle hat dikkatli bir şekilde izleniyor ve analiz ediliyor; böylelikle hattın sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi sağlanıyor.

CAF ayrıca Antalya’nın hafif raylı metro ağı için bir sinyalizasyon ve iletişim sistemi geliştirerek hat elektrifikasyonu ve trafo merkezi işlerinde de yer aldı.

CAF, demiryolu taşıtları ve demiryolu altyapı teknolojileri alanlarında toplam 675 milyon dolar değerinde ihale kazandı.

CAF, Eurasia Rail’daki yerini aldı

Eurasia Rail, 200’den fazla katılımcı ile demiryolu sektörünün B2B toplantı merkezi niteliğinde.

Bu yıl CAF standından çok şey bekliyoruz. Siz de ziyaretçi kaydınızı yaptırarak İzmir’de düzenlenecek Eurasia Rail 2019’u ziyaret edin.

CAF ile birlikte Eurasia Rail 2019’a katılmak için hala zamanınız var

Uluslararası demiryolu altyapısı ve demiryolu taşıt üretimindeki en büyük isimler Eurasia Rail’da olacak – peki ya siz?

Her iki yılda bir düzenlenen Eurasia Rail, tren ve demiryolu sistemi teknolojilerindeki en yeni gelişmelerinin sergilendiği hem üreticiler hem de alıcılar için eşsiz bir iş platformu sunuyor.

Fuara her yıl yaklaşık 12.000 ziyaretçi katılıyor ve dünyanın dört bir yanındaki 25 ülkeden gelen 200 katılımcıyla tanışıyorlar. En yeni teknolojileri ve demiryolundaki inovasyonları bilinçli ve profesyonel bir kitleye tanıtmak için en ideal yer burası.

Standınızı hemen ayırtın.
 
Eurasia Rail’ın, Türkiye’nin 46 milyar dolarlık demiryolu harcamasından pay almanıza nasıl yardımcı olacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçin.
Geri