Fuara Kimler Katılıyor ?


Eurasia Rail, küresel demiryolu sektörünü İzmir’de buluşturuyor

Eurasia Rail 2019’daki en önemli katılımcılardan bazıları

 

Siemens

Siemens is one of Turkey's leading HST providers.
Fotoğraf: © Siemens

Siemens, demiryolu taşıtları ve altyapısı tedarikinde dünyanın en büyük isimlerinden birisi. 

Siemens, Türkiye demiryolu sektöründeki en büyük katkıyı yüksek hızlı trenleriyle yapıyor. Alman marka Ocak 2018’de Türkiye’nin modern yüksek hızlı tren ihalelerinin ilkini kazanmıştı. Şimdi ise şirket, Türk alıcılara 400 milyon dolar değerinde 10 adet Velaro YHT seti sağlayacak.

Tıpkı Bombardier gibi Siemens de Türkiye’de sadece demiryolu taşıtları alanında aktif değil. Şirket aynı zamanda uzun zamandır altyapıya yönelik çalışmalar da yapıyor. TCDD, Samsun ve Kalın arasındaki 380 kilometrelik ana hattın modernizasyonunu için 2016’da Siemens’in sinyalizasyon teknolojisini aldı. 
Buna yönelik olarak kurulan sistemler arasında Trackguard Westrace elektronik anklaşman sistemleri, makas mekanizmaları ve geçit teknolojisi bulunuyordu.

CRRC

CRRC, the world's largest rolling stock manufacturer, will be at Eurasia Rail 2019.

Dünya demiryolu taşıtları pazarının %44’ünü elinde tutan CRRC, Türkiye’nin 96 setlik YHT ihalesine katılan şirketlerden birisi. Şirket, yerli imalatçı Tülomsaş’ı almayı hedefliyor. Bu alım gerçekleştiği takdirde CCRC’nin Türkiye’de doğrudan kendisine ait bir üretim tesisi olacak.

2018’de İstanbul belediyesi, CRRC ile 500 milyon dolar değerinde bir HRT tedarik anlaşması imzaladı. 

CAF

CAF already has extensive experience in Turkey's railway sector.

Türkiye demiryolu sektöründe engin tecrübesi bulunan İspanyol firma CAF, Eurasia Rail 2019’a katılımını onaylayan en önemli uluslararası şirketlerden biri.

CAF trenleri Türkiye’nin en eski yüksek hızlı tren hatlarından biri olan İstanbul-Ankara hattında da kullanılıyor.  İlk tren teslimatını 2005’te yapan CAF Türkiye’deki demiryolu operatörlerinin gereksinimlerine oldukça aşina.

İstanbul Metrosu, teknoloji ve tren seti talebi açısından büyük bir kaynak ve CAF da geçmişte bu kaynaktan faydalandı. Grup, 2009’da kazandığı ihalenin ardından 2012 yılında Türkiye’nin en büyük şehrine ve yer altı demiryolu ağına 30 metro ünitesinin tedarikini yaptı. 


Eurasia Rail 2019’da demiryolu sektörünün en büyük oyuncuları arasındaki yerinizi alın


Uluslararası demiryolu altyapısı ve demiryolu taşıt üretimindeki en büyük isimler Eurasia Rail’da olacak – peki ya siz?

Eurasia Rail dünyanın en büyük üçüncü demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyor.

Her iki yılda bir düzenlenen fuar, hem üreticiler hem de alıcılar için eşsiz bir iş platformu sunuyor. Fuara her yıl yaklaşık 12.000 ziyaretçi katılıyor ve dünyanın dört bir yanındaki 25 ülkeden gelen 200 katılımcıyla tanışıyorlar.

En yeni teknolojileri ve demiryolundaki gelişmeleri bilinçli ve profesyonel bir kitleye tanıtmak için en ideal platform olan fuarımızda yerinizi almak için bugün standınızı ayırtın.
Geri