Sektörün ilk ve tek yerli bakım yüklenicisi TMS, Eurasia Rail 2021’de!


TMS gibi sektörün birbirinden farklı alanında hizmet veren firmalar Eurasia Rail 2021’deki yerlerini aldı. Siz de ücretsiz online davetiyenizi hemen alın ve sektörü derinlemesine keşfedin.

Türkiye’de yüksek hızlı tren sektöründe ilk ve tek yerli bakım yüklenicisi olan ve bu sektörde Avrupa Demiryolu Ajansı’ndan (ERA) uluslararası geçerliliğe sahip “Bakımdan Sorumlu Birim” sertifikasını alan ilk kuruluş olan TMS, 25 Kasım’da kapılarını açacak olan Eurasia Rail 2021’deki yerini aldı.


TMS Genel Müdürü Deniz Eroğlu ile fuar öncesinde neden Eurasia Rail’i tercih ettikleri ve neden sektör profesyonellerinin Eurasia Rail’i ziyaret etmesi gerektiği hakkında bir sohbet gerçekleştirdik.

Eurasia Rail 2021’e katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
Türkiye’nin tek, dünyanın en büyük üçüncü demiryolu ve hafif raylı sistemler fuarı olan Eurasia Rail, sektörün önde gelen firmalarını bir araya getiriyor. Bir önceki fuarın katılımcı/ziyaretçi verilerini incelediğimizde oldukça tatmin edici sayılarla karşılaşıyoruz. Fuar 200’ü aşkın katılımcıya ve yaklaşık 12.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmek ve potansiyel pazarları keşfetmek adına değerlendirilmesi gereken bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.

Fuarda kimlerle tanışmayı planlıyorsunuz?
Eurasai Rail yurt içi ve yurt dışı firmalar ile bağlantı kurabileceğiniz sadece Türkiye pazarında değil uluslararası anlamda da markanızı tanıtabileceğiniz, yeni firmalar keşfedebileceğiniz bir platform. Farklı departmanlardaki çalışanlarımızla katılım sağladığımız fuarda kendi hizmet ve üretimlerimizi tanıtırken bu doğrultuda da yerli ve yabancı firmalarla tanışmayı hedefliyoruz.

Eurasia Rail hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?
TMS’nin ana faaliyet alanı bakım onarım hizmetleri olsa da, hem faaliyet kapsamımızı genişletmek hem de farklı pazarlardaki potansiyeli değerlendirmek için bu fuarı bir fırsat olarak görüyoruz. Başarımızı ülke sınırları dışına taşımak ve müşteri portföyümüzü genişletmeyi hedefliyoruz. Sektörün tüm paydaşlarının yer aldığı bu platformda olmaktan dolayı heyecanlıyız.

Sektör profesyonelleri neden EurasiaRail Fuarı’nı ziyaret etmeli? 
Covid-19 salgınının yarattığı olumsuzluklardan biri de bu tarz organizasyonlarda bir araya gelen sektör paydaşlarının temas noktalarının azalmasıydı. Gerekli önlemlerin de alındığı Eurasia Rail’i ziyaret edecek profesyoneller sektörün önde gelen firmalarıyla birebir temasa geçip ürünler, hizmetler ve yeni teknolojiler hakkında detaylı bilgiyi ilk ağızdan alma imkanını bulabilecekleri gibi ilgilendikleri konular hakkında da karşılaştırma ve inceleme yapabilirler.

Bu sene için Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde sektör hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?
Global anlamda bütün sektörleri etkileyen pandemi, demiryolu sektörünü yük taşımacılığı anlamında olumlu etkilerken yolcu taşımacılığı anlamında olumsuz etkiledi. Ancak bu süreçte özellikle 2021 itibariyle ülkemizde alınan önlemler ve planlamalar sayesinde sektör normal seyrine dönmeye başladı.

Demiryolu sektöründe yaşanan ufak duraksamanın tekrar rayına oturduğu günümüzde sektörel canlanmanın ve gelen taleplerdeki artışın önümüzdeki süreçte devam etmesini beklediğimiz gibi hem firmaların hem de ülkemizin büyüme konusunda benimsedikleri ivmeyi yakalayarak büyük başarılara imza atmasını umuyoruz.

Demiryolu sektöründeki en son gelişme ve teknolojileri görmek, yeni ürünler keşfetmek için Eurasia Rail 2021’i kaçırmayın. Ücretsiz ziyaretçi kaydınızı yapmak için aşağıdaki butonu kullanın.
ONLINE DAVETİYE
Geri