21-23 Haziran 2023 yılında, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz Eurasia Rail'da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz!

Birikiminizi artırma, tedarikçiler ve üreticilerle tanışma, sektördeki son gelişmeleri öğrenme, yeni bağlantılar kurma ve sektörün karar vericileriyle bir araya gelmek için Eurasia Rail’in sizlere sunduğu bu eşsiz ve değerli etkinliklerimizin bir parçası olun!
 
EURASIA RAIL, TÜRKİYE’NİN DEMİRYOLU ALANINDAKİ GELİŞİMİNİ DÜNYA İLE BULUŞTURACAK!
 
Bu sene 10.’su İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Eurasia Rail Fuarı, bölgedeki raylı sistemler sektörünün en önemli aktörlerini bir araya getirecek. Hem katılımcılar hem de ziyaretçiler; demiryolu taşımacılığına yönelik son gelişmeler, yenilikler ve teknolojilerle birlikte sektörde karşılaşılan zorluklar, bu zorluklara karşı üretilen olası çözümler hakkında detaylı bilgiye ve uzman görüşlerine, fuar programı boyunca gerçekleştirilecek konferans ve seminerler vasıtasıyla kolayca ulaşabilecekler.

3 gün boyunca fuarla eş zamanlı olarak gerçekleşecek etkinlik programı kapsamında bu sene Eurasia Rail, sektörel iş birliklerine, ticari ortaklıklara, uluslararası antlaşmalara, ulaşım araçlarında yeni nesil sistemlere ve teknolojilere, başarı hikayelerine ve pazarlama stratejilerine yönelik oturumlara ev sahipliği yapacak. Sektör sürekli değişim halindeyken güncel bilgilere sahip olmak, networkünüzü genişletmek ve iş bağlantılarınızı güncel tutmak, çevik bir şekilde konumlanmak adına oldukça önemli.

Eurasia Rail, ülkemizin demiryolu ve raylı sistemlerde son yıllarda gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki atılımları dünyaya güçlü bir biçimde sergilemek, sektörün de öncü aktörlerinin teknoloji odaklı Ar-Ge yatırımları ile geliştirdiği inovatif ürünleri tanıtmak adına sektörel bilgi ve deneyim paylaşımı konusunda önemli bir platform sunuyor. 

Bu sebeple, konferanslar, teknik sunumlar, özel fuar turu, ulaşım sistem ve teknolojileri geliştiren start-uplar buluşması gibi farklı formatlardaki etkinlikler ile ziyaretçi ve katılımcılarımız için zengin bir program hazırladık. 

"Konferans Durağı Etkinlikleri" diye adlandırdığımız programda birçok farklı format, konu ve uzmanlığı entegre ederek sektörü 360 derece ele almayı hedefledik.
SEKTÖREL OTURUMLAR
     
Sektöre yön veren kurum ve kuruluşların iş birliğinde, sektör duayenleri; demiryolu, hafif raylı sistemler ve lojistik sektörüne yön veren son gelişmeleri gündeme taşıyacak. 

Etkinlikler program kapsamında bu sene konferans sahnesi, yatırım ve iş odaklı panellere, ortaklığa yönelik oturumlara, ihracata ve yurtdışı pazarlarına odaklanacak.

Konferans Sahnesi ayrıca, gelecek vizyonunu masaya taşırken globalde markalaşma mercek altına alınacak ve bu vesileyle, devlet yatırımları, uluslararası antlaşmalar ve sektörel iş birliklerin konuşulacağı panellere ev sahipliği yapacak. 

TEKNOLOJİ INFLUENCER SOHBETLERİ

Yeni nesil tasarım ve teknoloji araçlarının dünyadaki yerinden bahsedilirken, “yapay zeka”, “arttırılmış gerçeklik”, “veri mimarlığı” gibi inovasyonların sektöre nasıl entegre edildiği irdelemek; Dönüşüm ve değişim çağında herşeyin hızla geliştiği bu dönemde, aynı hızda olanlara cevap vermek ve bunu yaparken verimli olmak adına esnekliğin formülünü bulmak. 

Bilişim ve teknoloji alanındaki çalışmalarıyla tanınan ve dikkat çeken influencerlarla tanışmak ve ilham almak adına bu sohbetleri kaçırmayın! 

ÖZEL FUAR TURLARI & SAHA GEZİLERİ

Eurasia Rail’in son dönem yeniliklerinden biri olan Rail Master Class Özel Fuar Turu, ziyaretçilerin ilgi odağı olacak. 

Teknoloji ve yeni nesil araçlar ile inovatif ar-ge yatırımlarını ve uygulamalarını eksenine alan deneyim odaklı bir sohbet ve tur hayal edin!

Sektör profesyonelleri ve start-uplar teknoloji influencerları eşliğinde, belirlenen tematik çerçeveye göre katılımcı stantlarını gezecekler ve etkileşimli bir fuar deneyimi yaşayacaklar.

Rail Master Class; ön başvurularla kayıtların değerlendirileceği sınırlı sayıda bir ziyaretçi grubu ile gerçekleşecek. Keynote konuşma ile başlayacak olan Rail Master Class etkinliğimiz daha sonra stant gezileri, sektördeki yeni ürün ve sistemleri inceleme ve ziyaretçilere sektörün en önemli aktörleri ile bir araya gelme imkanı sunarak harika bir fuar deneyimi yaşatacak. Üst düzey bilgi ve network kazanımını hedefleyen bu özel fuar turu projesi, ayrıcalıklı içeriğiyle seçkin firma ve ürünlerin birebir keşfedildiği, öncesi ve sonrasındaki ilham verici konferanslarıyla vizyoner oturumlarla zenginleşen 1 tam gün süren sertifikalı bir program sunmaktadır. 

EurasiaRail, fuar için tasarlanan küratörlü turların yanı sıra, proje ekipleriyle iş birliği yaptığı şantiyelere yapılacak saha gezileri sunmaya hazırlanıyor.

TEKNO GİRİŞİMLER BULUŞMASI

Artırılmış gerçeklik, otonom robotlar, siber güvenlik, 3B baskı, simülasyon teknolojileri, BIM ve enerji verimlilik çözümleri ile sektöre damga vuran start-upları sektörle buluşturuyoruz!

Ürün ve teknolojileriyle sektöre yeni bakış açısı kazandıracak ve satınalmacıları ve üreticileri yenilikçi araçlarla buluşturacak olan girişimciler, önce Rail Master Class’a katılarak firmalarla birebir görüşme fırsatı yakalayacak. Ardından da sundukları ürünler ve teknolojiler hakkında en güncel bilgileri paylaşarak sektörün yarını için bizleri neler bekliyor, ipuçlarıyla heyecanlandıracak. 

Eurasia Rail’in bu seneki bir başka yeniliği olan bu programla, bölgedeki en yeni ürün ve hizmetlerin sergilenmesi ve takip edilmesi için olanak sağlamasının yanında, içeriğiyle yaratıcı ve yatırımcı zihinler arasında köprü oluşturan aktiviteler destekleniyor.

İNOVASYON SUNUMLARI

Ulaşım sistemlerinde yenilikler ve teknolojilerle birlikte sektörde karşılaşılan zorluklar ve bu zorluklara karşı üretilen çözümleri merak ediyor musunuz?

Ulaşım sistemlerinde inovasyon, Ar-ge yatırımlarında yenilikçi teknolojiler, yeni nesil araçlar, siber güvenlik, sinyalizasyon, risk ve data analizleri, veri yönetimi, yolcu deneyimi gibi sektörün her daim radarında olan konuları sahadan deneyimleriyle öncü aktörlerin gözünden sahneye taşıyoruz. 

Uzman isimler, fikir önderleri ve raylı sistem sektör liderleri ile biraraya gelme ve birebir tanışma şansı sunacak olan “inovasyon sunumları”, teknik bilgi ve yaratıcı beyinlerin kesişmesiyle ortaya çıkan sürdürülebilir ve verimli projelerin sektöre örnek teşkil etmesini hedefliyor.  

“İnovasyon Sunumları” program, en son teknolojilerini tanıtma, iş birliği arayışında olan yeni müşterilerle tanışma ve bölgedeki marka bilinirliğini artırmak adına üreticilere fırsat sunarken, alıcı ve sektör profesyonelleri için de başarı hikayelerini derinlemesine öğrenmeleri yoluyla yatırım farkındalığı yaratacak.